anasayfa ortaklarımız ürünlerimiz hakkımızda basın haberler iletişim
fungisitler
insektisitler
aktivatörler
nematisitler
gübreler
yayıcı-yapıştırıcılar
BIOSTAT
ürün broşürleri, ruhsatları ve
MSDS belgeleri


ORGANİK YAYICI YAPIŞTIRICI


TürüPOLI D-GLUCOSAMIN ACETATE % 2,5
Tescil Tarihi ve No
Kullanıldığı AlanlarHer türlü biopestisit uygulamalarında
Ticari Ambalajı1 lt.
Üretici FirmaBIOTEX DOS S.A, Şili

Özellikleri ve
Avantajları
Kitosan, zayıf katyonik bir polisakarittir. Doğada, selülozdan sonra en yaygın olarak bulunan diğer bir polisakarit olan kitinden elde edilir. Bütün bu özellikleri sayesinde, %100 doğal polielektrolit kompleksleri oluşturmada, mikro kapsüllemede benzersizdir.

Kitosan, yengeç, karides gibi kabuklu deniz canlılarının işlenmesi sonucu oluşan atıklardan elde edilen kitinin, bir dizi işlemden geçmesiyle üretilir.

Kullanım şekli ve
dozu
Üstten uygulamalarda, pestisit ya da gübrelerle 100 lt. suya 250 ml karıştırılır.
Topraktan uygulamalarda, pestisit ya da gübrelerle, dönüme 1 lt.
Kitosan, PEM Teknolojisiyle etkin gübre kullanımı sağlıyor...

Kitosan nedir?

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; "yağ çekici" özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

NASA tarafından kanıtlanmış etkinlik:

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Dünyanın en temiz denizinden...

Kitosan Çin, Sarı Deniz, Atlantik Okyanusu, Hint Okyanusu, Şili, Güney Kutup Bölgesi gibi çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarınadn elde edilmektedir. Ancak denizlerdeki kirlilik nedeniyle farklı kitosan kaynaklarından gelen numunelerde zaman zaman ağır metallere rastlanmaktadır. Biorend ve Biostat’ın hammaddesi olan kitin, dünyanın en temiz denizi kabul edilen Güney Kutup Bölgesi’nde yetişen ve gıda endüstrisinde işlenen Şili Kral Yengeci’nin (Lithodes Antarctica) kabuklarından elde edilmektedir.


Şili Kral Yengeci (Lithodes Antarctica)BAŞA DÖN
2007 | www.boyutft.com